Dzień | Godziny pracy |
---|---|
Poniedziałek | 9.00 - 15.00 |
Wtorek | 7.30 - 13.30 |
Środa | 7.30 - 13.30 |
Czwartek | 7.30 - 13.30 |
Piątek | 7.30 - 13.30 |
Dnia 12 grudnia klasa 5b wzięła udział w niecodziennej lekcji języka angielskiego w Filii Nr 4 pod opieką pań Klaudii Kraczek i Aliny Daszkiewicz. Lekcje prowadziło dwóch studentów z Algierii i Egiptu. Klasa pracowała w grupach. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o egzotycznych krajach, z których pochodzili studenci, mieli okazję posługiwać się językiem angielskim, zadając pytania i uczestnicząc w przygotowanej grze. Po skończonej lekcji studenci odwiedzili naszą bibliotekę szkolną.
29.12.22
Dnia 2 XII w ramach podsumowania podkarpackiego konkursu,, Inni, a jednak tacy sami" w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty Gry planszowe. Zaproszone zostały na nie dzieci uczęszczające do świetlicy, które aktywnie i z wielką radością zaangażowały się w proponowane zajęcia. Warsztaty prowadziły :Alina Daszkiewicz i Barbara Trznadel.
29.12.22
W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej to już długoletnia tradycja. W tym roku odbyło się w dniach 27-28 X. Głównym celem uroczystości było zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej. Spotkanie pomagały przygotować i prowadzić uczennice z aktywu bibliotecznego. Zanim uczniowie zostali pasowani dowiedzieli się , jak należy dbać o książki i jak je szanować. Brali udział w różnych konkursach i zabawach. Przed pasowaniem uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek i wierszyków, rozwiązywać bajkowe zagadki, z czym poradzili sobie na szóstkę. Na zakończenie dziewczynki z aktywu podarowały nowym czytelnikom wykonane przez siebie zakładki. Mam nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo zostanie naszym pierwszoklasistom w pamięci.
29.12.22
Już na początku września zgłosiły się do pracy w aktywie bibliotecznym uczennice z klasy 4b. Są to: Buczek Gabriela, Chłanda Wiktoria, Guz Emilka, Kloc Lena, Marković Magdalena, Kmita Roksana i Żuchowic Magdalena.
29.12.22
W dniu 24 marca biblioteka szkolna zorganizowała wystawę lapbooków historycznych o Ignacym Łukasiewiczu. Prace zaprezentowano na korytarzu szkolnym. Konkurs był dodatkowym zadaniem z historii dla klas 5-8. Wystawa przybliżyła postać sławnego Polaka. Wśród uczniów cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, dlatego przeniesiono ją dodatkowo na tydzień do biblioteki.
22.04.22
Światowy Dzień Poezji - to święto obchodzone co roku 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Nasza biblioteka aktywnie włącza się w jego obchody, przygotowując tematyczną wystawkę w bibliotece szkolnej. Zachęcamy również uczniów do sięgnięcia po tomik poezji. Pamiętajmy, iż patron naszej szkoły Jarosław Iwaszkiewicz również pisał wiersze.
22.04.22
W dniu 11 marca w SP 22 odbyło się uroczyste podsumowanie 7 edycji Międzyszkolnego konkursu "Mój pomysł na ilustrację do ulubionej książki". Celem konkursu było rozwijanie kontaktu z książkami, wzbudzanie przeżyć estetycznych i promowanie szkoły w środowisku. Na konkurs wpłynęło 395 prac z 24 rzeszowskich szkół. Imprezę uświetniła inscenizacja "Co z tą książką?" w wykonaniu klasy 1a. Wystawę prac zaprezentowano w naszej szkole w dniach 10- 31 marca. Od 11 kwietnia do 31 maja można ją obejrzeć w Galerii Sztuki Dziecięcej w WiMBP przy ulicy Słowackiego 11.
22.04.22
W poniższym załączniku wyniki VII Międzyszkolnego Konkursu „Mój pomysł na ilustrację do ulubionej książki”.
Nagrody, dyplomy i podziękowania można odbierać od 14 marca (poniedziałek).
08.03.22
Biblioteka szkolna po raz ósmy uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie online "Mikołajki w świecie bajki". Z naszej szkoły na konkurs wysłano 18 prac. Uczniom: Aleksandrze Gurdziel z klasy 2a i Dominikowi Mikłoś z 1b jury przyznało ex aequo I miejsce. Maja Żukowiec z klasy 1b otrzymała II nagrodę. Natomiast III miejsce zajęli: Magdalena Marković z klasy 3b i Klaudia Łoza z klasy 2a. Opiekunami nagrodzonych prac były: Alina Daszkiewicz i Małgorzata Szczepan.
30.01.22
W dniach 25 -27 listopada 2021r. przed wejściem do biblioteki można było podziwiać wystawę pod hasłem "Labooki mitologiczne" i "Gry historyczne". Prace były wykonane jako zadanie z historii przez uczniów klas piątych i siódmych. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem uczniowie nie tylko oglądali wystawę, ale również grali w gry prezentowane na wystawie.
30.01.22
28 X i 29 X 2021 to dni pełne wrażeń. W tych dniach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika klas pierwszych. Uczniowie wzięli udział w konkursach i ciekawych zabawach, a co najważniejsze stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Po pasowaniu każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę. Pragnę podziękować uczennicom z aktywu bibliotecznego za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu spotkania.
30.01.22
Biblioteka dołączyła do akcji organizowanej przez Joannę Słotę "Drugie zdrowe śniadanie". Pani z biblioteki pomagała robić kolorowe kanapki dla dzieci. Wspólnie z aktywem bibliotecznym i Maksymilianem Prasem z klasy 6b na korytarzu przed wejściem do biblioteki przygotowano wystawę książek poświęconych zdrowemu odżywianiu. " Żyj zdrowo jedz kolorowo".
30.01.22
W dniu 19 V klasa 5a na lekcji plastyki uczestniczyła w lekcji online "Symbole narodowe w naszej historii". Prezentację multimedialną zaprezentowała Pani Katarzyna Kyc z IPN. Podczas prelekcji uczniowie zapoznali się z genezą symboli narodowych. Wzięli udział w quizie wiedzy. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymają gry edukacyjne ufundowane przez IPN.
25.05.21
Filia Nr 7 WiMBP w ramach współpracy bibliotek już po raz kolejny zaprosiła naszą bibliotekę na Warsztaty Online „Razem lepiej w Europie" poprowadzone przez Panią Ewę Nowak - Koprowicz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Rzeszów.
W warsztatach uczestniczyły dwie klasy 6a - 9 marca z Panią Jolantą Kasprzyk, Anną Rogą i Alina Daszkiewicz, oraz 11 marca z klasa 7b z Panią Alicją Mróżek i Aliną Daszkiewicz.
Tematem spotkania była szeroko pojęta tolerancja, zwłaszcza w stosunku do nowo poznanych osób. Dzieci uczyły się, dlaczego przy pierwszym spotkaniu z człowiekiem, nie warto kierować się wyłącznie stereotypami. Dzięki warsztatom uczniowie mogli zrozumieć, że społeczeństwo europejskie jest bardzo zróżnicowane, a każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację.
Uczniowie wzięli też udział w ciekawej zabawie: „Kto pojedzie z nami” w pociągu. Sugerując się tylko wyglądem osób, mogli wybrać te, z którymi chcieliby spędzić podróż. Odpowiedzi słuchaczy były zaskakujące. Jeszcze większe zaskoczenie było wówczas, gdy okazało się, że postacie, które były wybierane przez uczniów, to laureaci europejskiej Nagrody Sacharowa i Nagrody Nobla.
Bardzo ciekawa i interesująca forma warsztatów skłoniła uczestników do refleksji nad swoim zachowaniem Jak podkreśliła Pani Ewa: „Nasze doświadczenia wpływają na to, jak myślimy”.
12.03.21
Drugiego marca uczniowie kl. 5b z opiekunami Aliną Daszkiewicz i Lilianą Krasoń zostali zaproszeni przez WiMBP Filia nr 7 do odbycia wirtualnej podróży do Portugalii. Przewodnikiem była pani Ewa Nowak - Koprowicz, konsultantka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Rzeszów, która opowiedziała nam wiele ciekawostek o tym kraju. Pani Ewa zaprezentowała międzynarodowy portal europa.eu o Unii Europejskiej w 24 językach m. in. angielskim., portugalskim, polskim . Podkreśliła, iż w kąciku edukacyjnym znajdziemy nie tylko materiały dydaktyczne, ale również gry i wiele innych informacji na temat Unii i jej działalności - dla nauczycieli, dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy dowiedzieli się ciekawych informacji związanych z Portugalią, a nawet nauczyli się kilka słów w języku portugalskim
Dziękujemy p. Ewie Nowak - Koprowicz za ciekawą lekcję. Dziękujemy również Pani Annie Kurowskiej z Filii Nr 7 za zaproszenie nas do uczestnictwa w zajęciach.
Alina Daszkiewicz, bibliotekarz SP 22 i Liliana Krasoń, nauczyciel języka polskiego
12.03.21